17 травня в Україні відзначається Всесвітній день вишиванки

17 травня в Україні відзначається Всесвітній день вишиванки.
Колектив КП УЗН Деснянського району м. Києва щиро вітає всіх зі святом, що підкреслює наші традиції, патріотизм та незламний дух українського народу!!!
Дата Дня вишиванки не є фіксованою. Щорічно він відзначається у третій четвер травня.
Вперше ідею встановлення особливого дня, присвяченого вишиванці, в 2006 році запропонувала Леся Воронюк – студентка Чернівецького національного університету. Її ініціативу спочатку підтримали викладачі і студенти університету, які раз на рік приходили на пари у вишиванках. Потім ідею підхопили в інших регіонах України. Пізніше приєдналася до неї українська діаспора, а також всі ті, хто любить Україну.
Незважаючи на те, що це свято не має статусу державного і не є вихідним, сьогодні в Україні воно досить популярне. Головним його атрибутом є сама вишиванка. Достатньо просто одягти її, щоб відзначити цей день.
Символи на вишиванкахмають глибокий сенс – саме тому вони грали роль оберегів. Так, ромб означає родючість землі, трикутник – Бога в трьох іпостасях, коло – сонце, квадрат – чотири сторони світу, хрест – Бога, калина – красу і любов, вишня – материнську любов, півонія – віру і надію, троянда – кохання, мак – пишність, барвінок – дівочу честь, ромашки – приворотне зілля.